MÔJ PRÍBEH

Začiatky

S fotením som začal zhruba ako 15. ročný. Začínal som tak ako každý, fotením všetkého, ako to býva, keď už niekto má fotoaparát. Hneď sa chcel každý fotiť, tak som začal fotiť kamarátov, kamarátky a popri tom krajinky, makro atď.

Každopádne už vtedy som vedel, že toto je to, čo by som chcel v budúcnosti robiť a venovať sa len tomu.

Ako som postupne dospieval, začal som sa aj formovať vo fotografii, no stále len na úrovni hobby fotografa, no vedel som, že krajinky ani makro nie su moja méta, tak som sa sústredil na portréty, “módu” a reportáž, aj keď vtedy by som to ani módou nenazval (smiech) . Keď som skončil strednú školu, stále som nevedel čo budem robiť, no mal som svoj sen, ktorý sa mi začal plniť. Ako 18. ročný som začal pracovať pre firmu Starproduction s.r.o., kto nepozná, tak jeden z TOP vydavateľských domov na Slovensku, ktorý má časopisy ako Slovenka, bulvárny časopis STAR, módny časopis La Femme a automobilový časopis TOP CAR. Ja som začínal v bulvárnom týždenníku STAR.

Mal som len 18. rokov a dostal som sa zrazu do sveta dospelých, prišiel do veľkej Bratislavy z malého Nového Mesta nad Váhom, sám, nikoho nepoznal, začal tam bývať a fungovať. Bez skvelej kuchyňe mojej mamy a dozoru môjho otca.

18. rokov a práca fotografa vtedy v poprednom týždenníku bola skvelá, navyše splnený sen. Živil som sa fotografiou, to je presne to, čo som v živote chcel robiť. Počas môjho pôsobenia v časopise som zažil veľmi veľa zážitkov, stretol veľa zaujímavých ľudí a spravil si mnoho ozajstných priateľov.

Pracoval som s topmodelkami, top hercami, top režisérmi, top slovenskými ako aj zahraničnými osobnosťami.

Dalajláma XIV.

Zažil som kopec zážitkov, jeden z najlepších bol s Dalajlámom, nie každý sa k nemu dostane a ku mne prišiel dokonca sám, zaujala ho moja vtedy kozia briadka (smiech).

Priebeh

V časopise STAR som strávil zhruba 4 a pol roka,  spravil vyše 100 tisíc fotografií, navštívil veľa krajín, niekoľko desiatok módnych prehliadok, stovku spoločenských akcií, nafotil som stovky portrétov a desiatky iných reportáží. Nemohlo sa stať, že by mi niečo uniklo, nabral som mnoho skúseností, ktoré teraz využívam vo svoj prospech aj počas fotenia svadieb. Nenechám si uniknúť jediný moment Vašej svadby.

No potom bol zlom a chcel som sa zdokonalovať ďalej, mal som pocit že som vyčerpal všetky svoje možnosti.

Vancouver

Vybral som sa do sveta, konkrétne do Vancouveru v Kanade, kde som sa chcel zdokonaliť nielen v anglickom jazyku, ale aj nabrať nové skúsenosti čo sa týka fotografie samotnej. Mal som pár fotení, ktoré pre mňa veľa znamenali, napríklad fotenie úžasnej herečky a Miss Universe Kanady Sahar Biniaz. Krásna žena, ktorá ma oslovila na fotenie. Ďaľší z momentov kedy som si povedal že fotenie má zmysel.

Súčasnosť

Po návrate na Slovensko som začal spolupracovať s mnohými firmami ako aj s agentúrami. Nadviazal som opäť spoluprácu s vydavateľským domom Starproduction, no tento raz už so serióznym týždenníkom, ktorý má veľkú tradíciu, a to Slovenka. Mimo to som spolupracoval s televíziou Markíza, časopisom OK!, časopisom Trendy Bývanie a skvelým módnym časopisom La Femme. Mojimi klientami boli aj J&T, poisťovňa AXA, automobilka BMW, ŠKODA, MINI, Toyota, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko – BKIS, produkčná firma MediaPro Entertainment.

Svoje nespočetné skúsenosti som sa rozhodol zúžitkovať v svadobnej fotografii. Robil som všetko pre to, aby som sa zdokonalil vo všetkých potrebných oblastiach, ktoré viem využiť v svadobnej fotografii. Či už je to módna fotografia počas nášho svadobného fotenia, či reportáž nafotená s citom počas fotenia svadobnej slávnosti alebo portrét nafotený počas fotenia Vášho rande.

Všetkých mojich spokojných klientov si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Teším sa, že práve Vám budem môcť nafotiť svadbu.

Teší ma, moje meno je Daniel, kľudne mi tykajte.

TYPE AND HIT ENTER